4 stycznia- w naszej szkole zostały wystawione prace stworzone podczas pleneru rzeźbiarskiego „CZAS PAPIERU” , realizowany w ramach projektu „Papierowe Miasto” .
Plener rzeźbiarski, którego głównym działaniem jest wspólna budowa kilku relatywnie niewielkich instalacji przestrzennych (obiekty mieszczące się w sześcianach prawidłowych o długości krawędzi maksymalnie 3 metry), których głównym medium jest papier i drewno. Do udziału w projekcie zapraszamy młodzież szkolną gimnazjalną i ponadgimnazjalną.
Warsztaty odbywać się będą w plenerze (rozległy park miejski przy OKSiR w Świeciu), projektowane formy z założenia będą musiały wpisywać się w tę naturalną scenerię (nawiązanie do zmieniających się w naturze form). Powstałe obiekty pozostaną w przestrzeni, w której powstały, stanowiąc stały element przestrzeni miejskiej. Realizacja będzie przebiegała w klasyczny sposób: od projektu do obiektu. W trakcie zajęć duży nacisk będzie kładziony na pobudzenie do kreatywnego myślenia, tworzenia i zmieniający kontekst społeczny naturalnej ekspresji.
10 stycznia- nauczyciele bibliotekarze rozstrzygnęli konkurs „Kociewska kartka bożonarodzeniowa”.
Wyróżnienie: Edyta Górka, Kamila Chwarszczyńska , kl. III TE
11 stycznia- rozpoczęły się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Sesja zimowa.
Kwalifikacje: A36, M20, E19, M44, E12,A28, A31,B22, E18, A32, t15, A30,A26, A35, E14, A28.
13 stycznia– odbyły się zebrania z rodzicami. Na sali gimnastycznej rodzice uczestniczyli w spotkaniu z terapeutą Panem Pawłem Szopińskim. Temat spotkania – uzależnienia.
16 stycznia- uczniowie Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, działający w mini przedsiębiorstwie MŁODE TALENTY przygotowali krokiety i zupę pomidorową.
17 stycznia – uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl „Poskromienie Złośnicy” W. Szekspira w Teatrze im.Wilma Horzycy w Toruniu.
Organizacja; Pani Anna Obiała
19 stycznia- spotkanie dla uczniów naszej szkoły z dr hab. Piotrem Rytlewskim, kierownikiem specjalistycznego Laboratorium badań Materiałów Palimerowych. nt. inżynierii materiałowej.
Udział klas: IV TMMt, IV TI, III LO
20 stycznia – odbyła się studniówka klas maturalnych Technikum i Liceum.
22 stycznia – Powarsztatowa wystawa fotografii tradycyjnej „Analogowe Miasto” w naszej szkole.
Wystawa jest ukoronowaniem dwuetapowego projektu warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży. Projekt Analogowe Miasto powstał w ramach programu Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu – „Żyj Kulturą” i zakładał wykonanie reprodukcji archiwalnych fotografii i pocztówek Świecia sprzed blisko stu lat przy wykorzystaniu dawnych technik i tradycyjnych aparatów fotograficznych.
25 stycznia – w czwartkowej akcji krwiodawstwa w ramach Szkolnego Koła HDK uczestniczyło 47 osób. Oddano 21,15 litra krwi!
26 stycznia – o rocznicy powrotu Świecia do Macierzy, jak co roku, pamiętali uczniowie naszej szkoły.
Odbyła się akademia upamiętniająca wydarzenie, przygotowana przez uczniów kl. I LO pod kierunkiem pani Małgorzaty Kamińskiej i Pana Ireneusza Pieróga.
Pieśni patriotyczne wykonała grupa artystyczna wraz z panią Martę Sokołowską.
Nauczyciele bibliotekarze przygotowali gazetkę okolicznościową.
31 stycznia- Narodowy Bank Polski przygotował dla naszych uczniów projekcję filmu o żołnierzach wyklętych.
Ułatwienia dostępu